Чому це важливо?
Якщо вчасно не вжити заходів і не навчитися справлятися зі стресовими ситуаціями та не ліквідувати симптоми на початкових стадіях, можливі незворотні наслідки.
Профілактика, лікування стресу та його впливу базується на наступному принципі: мінімізувати вплив стрессових чинників на організм та зупинити розвиток негативного каскаду психосоматичних порушень, які найчастіше супроводжуються серцево- судинними розладами (Е.И. Рогов. – М.: Владос. – 1999. 250-255 с.)
Особливості кардіального болю, пов'язаного з розладами нервової системи
При розладах ЦНС спостерігаються часті і тривалі болі в області грудей. Вони завжди супроводжуються порушеннями сну, дратівливістю, тривогою та іншими проявами вегетативних порушень. В цьому випадку допомагають заспокійливі ліки і снодійне.

У деяких випадках кардіоневрози важко відрізнити від ішемічної хвороби серця або від інших кардіологічних захворювань.

У будь-якому випадку необхідно звернутися в лікарню. Навіть досвідчений лікар без інструментального обстеження не зможе точно визначити походження болю. Крім того, будь-яке захворювання може мати нетипові симптоми.
Що робити?
Заспокойтесь.
У спокійному стані серце споживає меншу кількість кисню, тому якщо є пошкодження серцевого м'яза, то буде менше вірогідності розвитку серйозних ускладнень.
Припиніть провокуюче навантаження – зупиніться, якщо йдете, сядьте. Якщо ви знаходитеся в галасливому задушливому приміщенні, вийдіть на вулицю, якщо вихід недалеко і не потрібно підніматися/спускатися по сходах.
Прийміть будь-який заспокійливий засіб, що є під рукою. Поки ліки починають діяти, відправте кого-небудь за медичною допомогою.
Якщо біль не стихає – поміркуйте над характером болі. Якщо болі колють, посилюються при глибокому вдиху або повороті тулуба, а також при натисканні пальцем, то найімовірніше болі не серцевого походження. Якщо болі тупі, такі, що стискають, локалізуються за грудиною, а не в області пахвової западини, можливий розвиток нападу стенокардії -краще викликати швидку допомогу.
1
2
3
4
Перечікування нападу стенокардії – недозволенна халатність до свого здоров'я, яка може привести до розвитку інфаркту міокарда, особливо якщо ви ніколи до цього не стикалися з болями в грудній клітці (Центр Экстреної медичної допомоги та медицини катастроф м. Київ).